D.U.K.

Kaip kloti grindis plaukiojančiu būdu ar klijuoti prie pagrindo?

Šiais laikais statistiškai iš 100 grindų dėjimo net 95 užsakovai grindis klijuoja prie pagrindo.

Kaina
Plaukiojančias grindis dėti yra mažesnė kaina, nes klijai kuriais klijuojamos grindys prie pagrindo kaina yra didelė (apie 5-7€/m²).

Laiko sąnaudos
Plaukiojančias grindis sudedamos 2 - 4 kartus greičiau negu klijuojamos grindys prie pagrindo.

Pagrindas
Plaukiojančioms grindims sąlyginai nereikalingas lygus pagrindas, nes jį kompensuoja paklotas, o klijuojamoms grindims prie pagrindo reikalingas lygus ir stabilus pagrindas.

Sujungimai
Plaukiojančioms grindims reikalingos sujungimo juostelės tarp patalpų su plytelėmis, o klijuojamoms grindims prie pagrindo jungimo juostos nereikalingos nes tarp patalpų paprastai nedaromi sujungimai, sujungimai tarp plytelių padaroma vientisa 3mm pločio juosta (aukščius sureguliuojame viename lygyje pakeldami lentas arba jas nušlifuodami), kuri yra užpildoma silikonu (spalva paderinama).

Pažeistos lentos keitimas
Plaukiojančioms grindims pakeisti pažeistą lentą reiktų nuo krašto iki pažeistos lentos viską išardyti ir tik tada ja išėmus įdėti naują lentą (trukmė nuo 1 valandos iki dviejų dienų darbo). O jeigu grindys yra priklijuotos prie pagrindo, tai užtenka įrankiu pagalba ją išimti ir įklijuoti naują lentą (trukmė nuo 1 iki 2 valandų).

Geriau alyvuoti ar lakuoti grindis?

Šiais laikais nėra blogų alyvų ar lakų, tad prieš dengiant grindis reiktų įvertinti jų privalumus ir trūkumus.

Stiprumas
Lakuotas paviršius stipresnis, negu alyvuotas. Lakuotas paviršius daug mažiau bijo vandens neu alyvuotas.

Eksplotavimas
Lakuotus paviršius rekomenduojame išvaškuoti. Vaškuoti kas 4-5 metus. Alyvuotus paviršius rekomenduojame išalyvuoti apsaugine alyva kasmet.

Spalvos parinkimas
Lakas yra bespalvis, tad jeigu Jūs norite pakeisti spalva Jums privaloma prieš tai grindis beicuoti. Alyvos yra bespalvios arba su spalva.

Laikas
Pasiruošimas prieš lakavimą ar alyvavimą dažniausiai užtrunka nuo 1h iki 2dienų. Lakavimas užtrunka 3-7 dienos. Beicavimas 1-2 dienos. Vaškavimas 1diena. Alyvavimas užtrunka 1-3 paros.

Kvapas
Šiais laikais alyvos, lakai ir vaškas neturi aštrių kvapų.

Perdarymas
Lakuotos grindys, kur lakas jau nusitrynęs reiktų tas grindis tik iš naujo šlifuoti ir dengti alyva ar laku. Alyvuotas grindis galima atnaujinti nešlifuojant, o paprastai jas prisodrinant alyvos. Norint keisti spalvą galima bandyti jas išplauti valikliu ir padengti norima alyva.

Vaizdas
Alyvuotos grindys visada atrodis naturalesnės.Kaip išsirinkti klijus grindims?

Čia žmonėms be patirties sunku susirasti optimaliausius klijus, nes vien tik klijų gamintojų yra dešimtys. Vien mes esame dirbe ir dirbame su šiais gamintojais (Kiilto, Wakol, Uzin, Rubio EasyBond, Bona, SikaBond, Dana Lim ir kiti.). Kiekvienas gamintojas turi daug skirtingų rūšių klijų. Kaip pvz.,Kiilto gamintojo parketo klijai: Syntex, MS Silex, FlexSilan, Flex, Slim, 2K Parquet ir kt.

Tad trumpa konsultacija, kaip išsirinkti klijus:

1. Geriausias patogiausias dalykas palikti tai spręsti grindų montavimo meistrams (ne dažytojams, gipsininkams, o grindų klojimo meistrams) didesnėse įmonėse ir pardavėjams, nes jie greičiausiai yra buvę ne viename seminare, kuriose yra pateikiama informacija apie tų klijų specifines savybes.

2. Jums reikia žinoti ant kokio pagrindo klijuosite.
- Ar pagrindas ne per drėgnas (jeigu per drėgnas yra specialūs gruntai).
- Ar pagrindas lygus (jeigu nežymus nelygumas galima cementiniai glaistais, tam skirtais išlyginamaisiais ar plokštėmis (OSB, faniera).
- Ar pagrindas tvirtas (jei cementinis ar netrupa ir pan.).

3. Kokio tipo grindis klijuosite.
- Ar vienetinį parketą.
- Ar parketlentę (storis).
- Ar masyvą (storis).

Ne veltui ir meistrai (patyrę meistrai) klausinėja kokie klijai, o paskui paklausia kokias grindis klijuosite. Nes su stipresniais klijais jei klijuosite grindis kurioms užtenka silpnų klijų tai nebus problema, bet jeigu atvirkščiai tai po tam tikro laiko gali pradėti kilti problemos.


Mes taip pat padedame išsirinkti klijus ir pasiūlome Jums vieną ar kelis optimaliausius variantus remiantis kainos ir kokybės atžvilgiu.Kur pirkti grindis?

Specializuotose parduotuvėse grindis išsirinksite greičiau, ramiau ir pagal Jūsų poreikius labiau priderintas nei didžiuose prekybos centruose.
BET jos kainuos tikrai brangiau.Kontaktai


Direktorius
Valdas Stankevičius
Mob. tel.: +370 685 50388
El. paštas: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Įm.kodas: 300021392
PVM kodas: LT1000 0207 9210
Ats. sąsk.: LT25 7044 0600 0406 6955
Bankas: AB Vilniaus bankas